Postavicky

 


Ponúkame Vám:


Umelecké diela  Guillerma Forchina

Začiatkom 80-tych rokov Guillermo Forchino experimentoval s rôznymi surovinami, aby vytvoril nový druh umenia. Svoje pokusy začal v argentínskej škole Ecole des Beaux-Arts v meste Rosario, a potom pokračoval trojročným štúdiom v odbore reštaurovania a renovácie umeleckých diel na parížskej Sorbone vo Francúzsku. Počas svojho štúdia objavoval a zdokonaloval prácu klasickou technikou a materiálmi.

Po ukončení štúdií v Paríži sa vrátil do Argentíny, kde viedol reštaurátorskú dielňu Juana B. Castagnina Múzea Beaux-Arts v meste Rosario.

Bolo to v tom čase, keď Forchino začal vytvárať handrové figúrky, kde viditeľné  časti tela (hlava a ruky) boli vypracované z vosku a máčaného farebného papiera.

Na konci 80-tych rokov začal Forchino pracovať so živicou, aby vytvoril figúrky a ich príbehy, ktoré by  svojou karikatúrou pripomínali svet vtipu a grotesky. Sú to typicky nezvyčajné a humorné témy a myšlienky ako rodinný odchod na dovolenku v aute preplnenom na prasknutie a so spľasnutými pneumatikami, alebo v starom – unavenom americkom nákladiaku pick up z 50-tych rokov. Použil aj iné spôsoby prepravy ako lode, lietadlá a motocykle, alebo použil vaňu pre vojenského diktátora. Jeho postavy sa vždy vyznačujú vtipom a prešibanosťou a dávajú pocítiť živú dušu. V súčastnosti sú všetky postavičky vyrobené z epoxidovej živice, plastelíny, íla a papiera.

Guillermo Forchino máva pravidelne svoje výstavy vo Francúzsku a v Argentíne. Žije a pracuje v Paríži v umeleckej dielni vzdialenej 2 kroky od cintorína Pere Lachaise.

Komické figúrky od Guillerma Forchina sú teraz prístupné pre milovníkov umenia vo forme limitovaného nákladu v jednotlivých číselných sériách. Môžete ich nájsť len v špeciálnych predajniach, každý kus je označený číslovanou pečiatkou na spodnej strane.

Figúrky sú balené v novinách “The Forchino Times” spolu s jeho životopisom a obrázkami celej  kolekcie. Balenie doplňuje certifikát o pôvode.

 

 

 

autos-tamponeuses-set-forchino-fo85043.jpg bois-de-boulogne-forchino-85703.jpg cafe la belle epoque.jpg central-park-new-york-forchino.jpg depart en famille.jpg forchino-l-avocate.jpg forchino-le-bon-vieux-temps.jpg forchino-le-dentiste.jpg forchino-le-footballeur.jpg forchino-promenade-du-dimanche.jpg forchino-quad.jpg forchino-tuk-tuk.jpg forchino-vrachtauto-g.jpg golfeuse-forchino-fo85510.jpg just-married-forchino-fo85055.jpg l-avocat-42-cm-forchino-fo85501.jpg la boheme.jpg la-duchesse-forchino-fo85053.jpg la-police-forchino-fo85008.jpg laventure.jpg laviateur.jpg le jardinier.jpg le joueur de tennis.jpg le playboy.jpg le rve.jpg le serveur.jpg le taxi.jpg le telephage.jpg le-biker-forchino-fo85031.jpg le-businesseman-forchino-fo85512.jpg le-champion-forchino-fo85054.jpg le-cuisinier-41-cm-forchino-fo85500.jpg le-gentleman-forchino-fo85038.jpg le-golfeur-forchino-fo85504.jpg le-guitariste-forchino.jpg le-medecin-forchino-fo85508.jpg le-pecheur-forchino-fo85503.jpg le-playboy-forchino-fo85048.jpg le-prochain-trou-20-cm-rouge-forchino-fo85036.jpg le-sapeur-pompier-forchino-fo85505.jpg le-saxophoniste-forchino-85518.jpg les charmeurs.jpg les gangsters.jpg les pompiers.jpg les sens du devoir.jpg les-fabuleux-fifties-forchino-fo85051.jpg linfirmiere.jpg lintrepide.jpg military-patrol-forchino-85056.jpg mon-premier-amour-forchino.jpg petit bijou.jpg s_forchino_fermier_l.jpg sidecar.jpg speedy-moto-forchino-85057.jpg terre-battue-18-cm-forchino-fo85047.jpg the-runner-forchino-85513.jpg tourbillonbleu.jpg transport collectif.jpg voyage-d-affaires-forchino-fo85044.jpg